Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start W samorządzie KOLEJNE CZIPY

KOLEJNE CZIPY

mural013

Dla zwierzęcia jest bezpieczny, a właścicielowi czworonoga pozwala spać spokojnie. Mowa o czipie, który ratuje psa przed bezdomnością. Ruda Śląska wznowiła, zapoczątkowaną w zeszłym roku, bezpłatną akcję czipowania psów. 

Mikroczip jest miniaturowy. Zakłada się go w okolicach szyi zwierzęcia za pomocą strzykawki. Zabieg jest bezbolesny dla zwierzęcia, trwa około minuty i nic nie kosztuje. Ruda Śląska finansuje czipowanie zwierząt, które jest jednym z założeń przyjętego przez Radę Miasta programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt.

Dzięki temu, w przypadku zagubienia czworonoga, właściciel szybko może odnaleźć swojego pupila. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu danych do międzynarodowej bazy, z której korzystają największe miasta w kraju, również sąsiadujące z Rudą Śląską, i schroniska, w tym rudzkie. Czip to również szansa na odnalezienie zwierzęcia w przyadku kradzieży, na którą narażone są psy rasowe.

Psy można czipować prawie do końca roku we wszystkich rudzkich gabinetach weterynaryjnych.