Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

N16062019

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Dziennikarstwo obywatelskie

POSPRZĄTAJ WOKÓŁ SIEBIE

Gdzie powinien trafić śmieć? Do kosza. Proste pytanie, prosta odpowiedź. Skoro wie to nawet kilkuletnie dziecko, dlaczego w ubiegłym roku, w ramach akcji "Sprzątanie świata", ponad 200 zanieczyszczonych terenów wymagało ingerencji przedszkolaków, uczniów, miłośników ekologii? W tym roku może być podobnie.

Czytaj więcej...

GIGANTYCZNE KORKI

Omijajcie rondo w Chebziu. Tam tworzą się gigantyczne korki. Kierowcy jadący z Goduli zatrzymują się na wysokości kościoła i wolno posuwają się do przodu. W niewiele lepszej sytuacji są ci, którzy nadjeżdżają z Nowego Bytomia.

Czytaj więcej...

CZAS NA ORGANIZACJE

- Czasem człowiek potrzebuje wyjść z domu i zrobić coś dla siebie i innych, ale nie wie którędy iść. Taka inicjatywa jest strzałem w dziesiątkę - chwali inicjatywę zorganizowania Rudzkiego Jarmarku Pozarządowego jedna z rudzianek. Impreza już w najbliższą sobotę.

Czytaj więcej...

RADOŚĆ Z EFEKTU

Sześć lat temu na Kaufhausie w Nowym Bytomiu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął realizację unijnego projektu "Ruda Śląska - szansą dla wszystkich". Osiedle zaczęło żyć, a mieszkańcy stali się aktywni. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, tak i działania podejmowane na Kaufhausie dobiegaja końca.

Czytaj więcej...

POMOGLI RUDZIANCE

O 4 nad ranem policjanci interweniowali w jednym z rudzkich mieszkań. Stróżów prawa wezwała sąsiadka 81 - letniej kobiety.

Czytaj więcej...