Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt18062019

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Aktualności

RATUNEK - Potrzebna krew

23 września organizowana będzie przez Klub Honorowych Dawców Krwi imienia Henryka Dunanta akcja „Ratunek – Potrzebna krew" pod patronatem Posła Grzegorza Tobiszowskiego. Celem jest pomoc dla walczącego o życie pacjenta Kliniki Hematologii i Przeszczepu Szpiku Kostnego w Katowicach, Pana Andrzeja Szołtyska. Pan Poseł zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc, szczególnie osób z grupą krwi ARh+, jednak krew będzie mógł oddać każdy. Zapraszamy 23 września.do Ambulansu w Nowym Bytomiu na Placu Jana Pawła II, gdzie będzie pobierana krew oraz do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy ulicy Raciborskiej 15.

apel2 1 20150916 1453347524

 

Pierwsza Biesiada Śląska w 2015 roku za nami

Za nami pierwsza z tegorocznych Biesiad organizowanych przez Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel od jedenastu lat. Znakomitą atmosferę, jaka panowała, tylko w części oddają zdjęcia.

Czytaj więcej...

Sejm przyjął ustawę o uzgodnieniu płci

23 lipca sejm uchwalił ustawę o uzgodnieniu płci. Doszło w ten sposób do faktycznego zalegalizowania małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez homoseksualne pary.

Czytaj więcej...

Biesiada Śląska 2015

Tegoroczne Biesiady Śląskie organizowane przez Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel i Posła Grzegorza Tobiszowskiego odbędą się w miejscu szczególnym dla miasta. W miejscu ruin XIV wiecznego zamku, gdzie na terenach przyległych znajdują się ślady osady datowane najprawdopodobniej na wiek XII i ruiny domu legendarnego, dziewiętnastowiecznego rudzkiego przedsiębiorcy Karola Goduli. Warto przy tej okazji przypomnieć niezwykłą historię tego miejsca.

Czytaj więcej...

Finał X edycji konkursu "Z demokracją na ty"

Znamy już zwycięzców finału jubileuszowej X edycji konkursu „Z demokracją na ty – Polska, Europa, Świat". 16 czerwca o godzinie 10.00 w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty do rywalizacji przystąpili uczniowie czterech szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...