Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start W samorządzie

Kontrowersyjna uchwała realizowana

Budząca ogromne kontrowersje uchwała o bonifikatach przy sprzedaży nieruchomości, z dnia 09 lutego 2015 r. jest realizowana, mimo że została zaskarżona przez Wojewodę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, po interwencji parlamentarzystów, Grzegorza Tobiszewskiego i Danuty Pietraszewskiej.

Czytaj więcej...

Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic bez absolutorium.

 18 czerwca Radni rudzkiej Rady Miasta nie udzielili absolutorium prezydent Grażynie Dziedzic. Tym samym negatywnie ocenili wykonanie przez nią ubiegłorocznego budżetu miasta. 12 radnych głosowało za, 5 było przeciw, natomiast 7 wstrzymało się od głosu. Sześcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej...

Rada Miasta składa hołd pamięci ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

20 kwietnia odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Rudy Śląskiej poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Wyjątkowo zebrano się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty.

Czytaj więcej...

XXV rocznica odrodzenia samorządu terytorialnego

06. czerwca w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty świętowano obchody XXV rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego oraz XVII rocznicy oddania miasta pod opiekę św. Barbary.

Czytaj więcej...

KOLEJNE CZIPY

Dla zwierzęcia jest bezpieczny, a właścicielowi czworonoga pozwala spać spokojnie. Mowa o czipie, który ratuje psa przed bezdomnością. Ruda Śląska wznowiła, zapoczątkowaną w zeszłym roku, bezpłatną akcję czipowania psów. 

Czytaj więcej...