Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Kultura

Lato z kulturą w Rudzie Śląskiej

26 lipca o godzinie 15:45 w siedzibie Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka przy ul. Wolności 26., zostanie zorganizowany spacer historyczny po dawnej Rudzie. Dla wszystkich chętnych do zapoznania się z wystawą będzie wstęp wolny. Wśród najstarszych zabytków miasta odbywać się będzie I Rudzki półmaraton zaplanowany na 1 sierpnia, dlatego będzie to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również promocja rudzkiej kultury.

Czytaj więcej...

Otwarto nową siedzibę Muzeum Śląskiego

Nową siedzibę Muzeum Śląskiego, jedno z największych przedsięwzięć muzealnych w kraju otwarto w Katowicach. W dniach 26-28.06.2015, podczas trzydniowego tzw. Festiwalu Otwarcia umieszczone w podziemiach kolekcje zwiedzi ok. 12 tys. osób, które zdobyły bezpłatne wejściówki.

Czytaj więcej...

TOMIK EGZYSTENCJALNY

Są małżeństwem. Jednak oprócz przysięgi łączy ich coś jeszcze - artystyczna dusza. Mowa o Danucie Dąbrowskiej - Obrodzkiej i jej mężu, Jerzym. Co tym razem słychać u niezwykłych rudzian?

Czytaj więcej...

OSTATNIE DNI JESIENI

Jeszcze do 20 grudnia rudzianie mogą zarzyć sporej dawki kultury. Przypominamy o ostatnich dniach Rudzkiej Jesieni Kulturalnej.

Czytaj więcej...

PAMIĘTAJĄC O SYNAGODZE

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wirku przypomnieli o obecności Żydów w Rudzie Śląskiej. Wszystko w ramach "Szkoły Dialogu".

Czytaj więcej...