Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Sport

Odbył się I Półmaraton Industrialny w Rudzie Śląskiej

Zakończył się pierwszy rudzki półmaraton industrialny. W imprezie wzięło udział 1100 biegaczy z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, Ukrainy oraz Kenii.

Czytaj więcej...

I Rudzki Półmaraton Industrialny

I Rudzki Półmaraton Industrialny odbędzie się w Rudzie Śląskiej 1 sierpnia. Bieg będzie miał industrialny charakter. Jego trasa przebiegać będzie w centralnej części miasta na pętli o długości 7 km przez miejsca związane z zabytkami poprzemysłowymi, m.in. w pobliżu dworca w Chebziu, szybu Mikołaj, wieży ciśnień, osiedla Kaufhaus oraz przy jedynym na Śląsku wielkim piecu Huty Pokój.

Czytaj więcej...

PIENIĄDZE DLA SPORTOWCÓW

Rudzki otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu wsparcia i upowszechniania kultury fizycznej w 2014 roku zotał rozstrzygnięty. Rudzkie kluby i stowarzyszenia sportowe otrzymają 2, 8 mln złotych.

Czytaj więcej...

Rowerem dookoła Rudy

Jeszcze w roku 2015 będzie można korzystać z blisko trzydziestokilometrowej, w pełni oznakowanej, trasy rowerowej wokół Rudy Śląskiej! Ta warta milion złotych inwestycja to sztandarowa pozycja w tegorocznym budżecie obywatelskim. W ostatnich dniach przekazano teren budowy pod realizację kolejnych odcinków trasy.

Czytaj więcej...

A MOŻE HOKEJ?

Co można robić po lekcjach? Pomysłów jest wiele. Jednym z nich są treningi w Rudzkim Towarzystwie Hokejowym "Zryw".

Czytaj więcej...