Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Aktualności

Dyżury Radnych Rady Miasta Ruda Śląska.

Przedstawiamy dyżury radnych Rady Miasta Ruda Śląska

Czytaj więcej...

Sesja miasta Ruda Śląska

Sesja Nadzwyczajna Rady Miasta Ruda Śląska zaowocowała decyzją o utworzeniu „Traktu rudzkiego”!

Podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, prezydent Grażyna Dziedzic otrzymała od radnych upoważnienie do wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie projektu . Dofinansowanie ma pochodzić z funduszu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W ramach przedsięwzięcia wsparciem zostaną objęte działania systemów promujących miejski system regeneracji i wymiany powietrza. 70% z 40 hektarów powierzchni ma zachować charakter środowiskowy. Pozostałe 30% zostanie zagospodarowane małą infrastrukturą - ścieżkami rowerowymi, alejkami dla pieszych oraz oświetleniem. „Trakt rudzki” ma połączyć ze sobą Wirek z dzielnicą Nowy Bytom. Inwestycja warta około 10 mln zł będzie składać się z kilku etapów. Poszczególne etapy będą obejmować między innymi powstanie Trasy św. Wawrzyńca oraz zagospodarowania hałdy.

Dokładniejsze informacje nt. obrad dostępne pod adresem:
http://rudaslaska.com.pl/i,radni-znowu-obradowali,200274,1171788.html

"Biesiada Biesiad" 2015 roku

Za nami trzecia z cyklu tegorocznych Biesiad Śląskich, które od jedenastu lat organizuję wraz ze Stowarzyszeniem Prawo Rodzina Obywatel.

Czytaj więcej...

Nowa Kompania Węglowa bez TF Silesia może powstać w marcu

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister w resorcie ds. energii, mówi o postępach prac związanych z powołaniem Nowej Kompanii Węglowej.

Czytaj więcej...

Druga Biesiada Śląska w 2015 r.

Za nami kolejna z tegorocznych Biesiad Śląskich, które Poseł Grzegorz Tobiszowski organizuje wraz ze Stowarzyszeniem Prawo Rodzina Obywatel.

Czytaj więcej...