Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Sport I Rudzki Półmaraton Industrialny

I Rudzki Półmaraton Industrialny

palmaraton 1 20150724 1008707405

I Rudzki Półmaraton Industrialny odbędzie się w Rudzie Śląskiej 1 sierpnia. Bieg będzie miał industrialny charakter. Jego trasa przebiegać będzie w centralnej części miasta na pętli o długości 7 km przez miejsca związane z zabytkami poprzemysłowymi, m.in. w pobliżu dworca w Chebziu, szybu Mikołaj, wieży ciśnień, osiedla Kaufhaus oraz przy jedynym na Śląsku wielkim piecu Huty Pokój.

Trasa biegu została poprowadzona na 7 km pętli, którą zawodnicy będą pokonywać raz – w przypadku startu na 7 km – lub trzykrotnie - w przypadku półmaratonu. Na dystansie 7 km odbędzie się również rywalizacja Nordic Walking. Do tej pory swój udział półmaratonie, biegu na 7 km lub rywalizacji nordic walking zadeklarowało już 1400 osób, a wśród nich blisko 350 rudzian. Start i meta biegu zostaną zlokalizowane w centralnej części miasta przy ul. Hallera.
Wyróżnikiem rudzkiego półmaratonu ma być pora rozegrania zawodów. Zawodnicy na trasę wyruszą po zachodzie słońca. Start biegu wyznaczony został na godzinę 21:00 dlatego upał nie będzie doskwierał.. O dobrą atmosferę na trasie zadba rudzka młodzież oraz lokalne grupy artystyczne. Wszyscy uczestnicy biegów i ich rodziny będą mogli bezpłatnie zwiedzić tego dnia udostępnione dla nich obiekty poprzemysłowe. Przed zawodami w godzinach popołudniowych odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży.
Zacząłem biegać dwadzieścia osiem lat temu i dzięki bieganiu i aktywnemu trybowi życia, czuję się coraz młodszy. Bieganie to dobre lekarstwo – podkreślił August Jakubik, rudzki ultramaratończyk, współorganizator biegu, który będzie jednym z uczestników. Trasa I Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Oznacza to, że wyniki, które1 sierpnia br. uzyskają zawodnicy będą oficjalnie uznawane we wszelkich statystykach. To również większy prestiż biegu oraz szansa na przyciągniecie do udziału w zawodach najlepszych biegaczy – podkreśla August Jakubik.
Od 10 kwietnia w każdy piątek o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Czarnoleśnej odbywają się bezpłatne treningi biegowe organizowane przez urząd miasta, a prowadzone przez Augusta Jakubika, które przygotowują do startu w zawodach. Średnio uczestniczy w nich około 60 osób.