Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wt31012023

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start W samorządzie Rok 2014 rokiem wyborczym

Rok 2014 rokiem wyborczym

urzad

W tym roku czekają nas dwukrotnie wizyty w lokalach wyborczych. Pierwszy raz w maju będziemy mogli spełnić swój obywatelski obowiązek i zagłosować na swoją kandydaturę do Europarlamentu. Druga nasza wizyta przy urnach wyborczych nastąpi w listopadzie, z tym że wybierać będziemy prezydentów naszych miast, radnych sejmikowych i miejskich. To duży sprawdzian dla społeczeństwa które chce nazywać się społeczeństwem obywatelskim, partycypacyjnym czyli uczestniczącym. Jak już samo określenie społeczeństwa obywatelskiego wskazuje należy uczestniczyć, uczestniczyć w pierwszej kolejności w wyborach, a później w miarę możliwości być aktywnym na różnych polach działań społecznych.

Już zaczęłą sie rozkręcać karuzela wyborcza jeśli chodzi o Europarlament, poszczególne ugrupowania ogłaszaja swoich kandydatów, pojawią się w mediach i na bilbordachelementy kampanii wyborczych, zostaniemy zasypani dużą ilością treści wyborczych. Również w miastach ogłaszani będą kolejni kandydaci do foteli prezydenckich czy ław rad miejskich, choć kampanie wyborcze samorządowe przywitają nas pewnie po wakacjach letnich.

Warto w tych okolicznościach, w roku wyborczym, pokusić się o refleksję na kogo postawić, a może pójdźmy dalej, nie tylko na kogo postawić. czy na jaką partię lub ugrupowanie. Może trzeba pomyśleć jakie mamy przekonania, co w nas siedzi, czy jesteśmy zadowoleni czy też zawiedzeni, czy może samemu chcieć coś zmienić. Bo nie wolno nam zapomnieć w roku wyborczym, że wszelkie zmiany musimy zaczynać od siebie samych. Kiedy zaczniemy zmieniać nasze miasta i kraj sami wokół siebie łatwiej nam będzie zdecydować komu powierzyć nasz mandat zaufania w szeregach władzy.