Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pt10072020

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start W samorządzie

ZOSTAŃ RUDĄ ROKU 2013

30 listopada, w czasie uroczystej gali w Miejskim Centrum Kultury, zostanie wyłoniona Ruda Roku 2013. Obecnie miasto poszukuje kandydatek. Termin zgłaszania się upływa 10 listopada.

Czytaj więcej...

RUDA STOLICĄ MODY

Jaka jest Ruda Śląska? Na to pytanie każdy z nas odpowie inaczej. Władze miasta podkreślają, że jest atrakcyjna i modna. Miasto rusza z kampanią promocyjną.

Czytaj więcej...

POLICZĄ ZA GODZINY

Rodzice dzieci, uczęszczających do żłobków, muszą przygotować się na zmiany. Radni w czasie ostatniej sesji podjęli uchwałę, która wprowadza stawkę godziną w obliczaniu należności za pobyt dziecka w placówce.

Czytaj więcej...

TY DECYDUJESZ

Place zabaw, chodniki, parkingi to inwestycje, które rudzianie chcą stworzyć w ramach budżetu obywatelskiego. Jakie pomysły zostaną zrealizowane zdecydują rudzianie. 27 sierpnia rozpoczęło się głosowanie, które kończy się 14 października.

Czytaj więcej...

NA STRAŻY BEZPIECZEŃSTWA

Stoją na straży bezpieczeństwa i porządku. Są tam, gdzie nie zawsze może byc policja. Pracują bez względu na to czy jest środek nocy, czy świt. Mowa o rudzkich strażnikach miejskich, którzy nie patrząc na kalendarz, świętowali swój dzień 20 września.

Czytaj więcej...