Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

N31052020

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Kultura

NOC Z TEATREM

To będzie wyjątkowa, jedyna taka noc - Metropolitalna Noc Teatrów. Z 28 na 29 września teatry, instytucje kultury Metropolii Silesia zaproszą w swoje progi na spektakle, koncerty, happeningi, pokazy, warsztaty. Czy Ruda Śląska włączy się w obchody tej nocy?

Czytaj więcej...

PRZEMILCZANE... ZAPOMNIANE?

Ks. Isakowicz – Zaleski przyjechał do Rudy Śląskiej, by w 70 rocznicę wydarzeń na Kresach Wschodnich, powiedzieć o tragedii na Wołyniu. „Jest to jedna z najsmutniejszych kart historii. Temat ciąż przemilczany w Polsce” - mówił.

Czytaj więcej...

"ZEMSTA" NA RYNKU

W najbliższą sobotę odżyje Aleksander Fredro i będzie mściwie. „Zemsta” w wykonaniu rudzkiej młodzieży będzie słodka...

Czytaj więcej...

DNI DZIEDZICTWA

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Rudzie Śląskiej odbędzie się kilka wydarzeń, w których będą mogli uczestniczyć rudzianie.

Czytaj więcej...

KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIAKÓW

Naszych małych i nieco starszych rudzian zapraszamy do konkursu plastycznego. Do końca sierpnia czekamy na prace plastyczne w dowolnej technice, które zaprezentują wakacje naszych pociech. Wyniki konkursu ogłosimy w połowie września, a autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni. Prace proszę przesyłać na adres:  41-706 Ruda Śląska ul.Szczudlaka 39