Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

N16062019

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Aktualności

SPOTKANIE RUDZKICH GASTRONOMÓW

 spotkanie gastronomaw 1 20140709 1511025466

 Picie piwa na śląsku to tradycja co nie ulega wątpliwości. Przykładem mogą być np. karczmy górnicze podczas których spożywa się tylko ten złocisty trunek. Kolebką tej tradycji są oczywiście mieszczące się na Śląsku browary, ale kuźnią kulturalnego spożywania piwa od zawsze były lokale gastronomiczne ( puby, restauracje, knajpy, ogródki letnie) . Tradycja ta jednak mocno podupada, a głównym powodem tej zapaści jest zdaniem Rudzkich gastronomów przepaść cenowa między handlem sklepowym a gastronomicznym. 

      Właśnie przedstawiciele biznesu gastronomicznego w Rudzie Śląskiej zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Kompanii Piwowarskiej aby zasygnalizować problem. Kością niezgody jest fakt, że piwo kupowane w tzw. kegach jest znacznie droższe niż to samo piwo kupowane w sklepach w butelkach.
      Aby klient był zadowolony, piwo takie trzeba odpowiednio schłodzić, nalać do ładnego szkła, zapewnić przyzwoite warunki, miłą obsługę. Oczywiście później wszystko wymyć i wysprzątać. Trzeba otrzymać produkt w dobrej cenie aby wyjść na przyzwoitą cenę dla klienta po zapewnieniu tych wszystkich działań. Nie narzekamy, chcemy tylko równego traktowania. 
     Rudzcy gastronomicy chcą zawalczyć o zrównanie cen zakupu piwa luzem ( czyli w kegach) z piwem butelkowym. Powstała inicjatywa założenia nieformalnego Stowarzyszenia mającego przekonać włodarzy wszystkich browarów do pokłonienia się nad tym problemem. 
Walka idzie nie tylko o istnienie samych lokali ale także o przywrócenie tradycji picia piwa w tych lokalach a nie pod sklepami, czy w parkach, a do osiągnięcia tego celu jest potrzebna przyzwoita cena przystępna dla większości piwoszy. Ustalono że do końca lipca odbędzie się akcja zebrania jak największej ilości lokali z Rudy Śląskiej, Zabrza, Świętochłowic, Chorzowa. W jedności siła argumentów.
 

 

9.06.2014 SPOTKANIE CZŁONKÓW PRO

W poniedziałek 9 czerwca.2014 roku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Prawo Rodzina Obywatel. W spotkaniu uczestniczyli między innymi poseł Grzegorz Tobiszowski, który pełni funkcję prezesa stowarzyszenia a także Kazimierz Myszur przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta i Marek Wesoły przewodniczący Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości Rady Miasta Ruda Śląska.

Na spotkaniu omówiono wybory do Parlamentu Europejskiego w obrębie kraju, regionu i miasta a także poruszono temat sytuacji gospodarczej i politycznej naszego województwa.
Obecni radni przedstawili najważniejsze uchwały ostatniej sesji Rady Miasta. Szczególną uwagę zwrócono na uchwałę dotyczącą apelu do Prezesa Rady Ministrów w sprawie programu naprawczego w branży górniczej.
Radni Kazimierz Myszur i Marek Wesoły, przekazali zebranym swoje stanowisko w tej sprawie.

„ Ruda Śląska w sytuacji kryzysu w branży górniczej jest miastem szczególnie zagrożonym. Około 9 tyś. górników i ich rodziny z niepokojem przyjmują kolejne informacje o załamaniu tej gałęzi przemysłu. Rada miasta ma obowiązek występowania w obronie tych rodzin. Poparliśmy oczywiście treść uchwały, choć uważamy, że zabrakło w niej mocnego uzasadnienia. Cieszymy się, że treść apelu przekazano również sąsiednim gminom z prośbą o wsparcie i połączenie wysiłków, o co od początku zabiegaliśmy"

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

Wszystkim Mieszkańcom Rudy Śląskiej z okazji Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć serdeczne życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Życzy Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel                                                                                                 wraz z redakcją portalu www.pro-rudaslaska.pl

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚLĄSKICH

Już po raz kolejny zachowując śląskie tradycje, mężczyźni pielgrzymowali na piekarskie wzgórze by zanieść przed oblicze Matki Jezusa swije intencje. Dziadkowie, ojcowie i synowie łącząc pokolenia wspólnie modlili się w intencjach własnych ale także w intencjach Śląska i Polski.

Serce rośnie i nadzieja rozkwita kiedy widzi się tłum modlących się mężczyzn. Wiara się umacnia gdy brzmi mocny śpiew hymnu Bogurodzica. Oby Rodziny nasze Bogiem były silne i aby ta tradycja rodząca się z wiary trwała.

SPOTKANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA PRO

W poniedziałek 07.04.2014 roku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Prawo Rodzina Obywatel. W spotkaniu uczestniczyli między innymi poseł Grzegorz Tobiszowski, który pełni funkcję prezesa stowarzyszenia a także Jarosław Wieszołek-przewodniczący Rady Miasta, Kazimierz Myszur przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta i Marek Wesoły przewodniczący Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości Rady Miasta Ruda Śląska.

Na spotkaniu podsumowano działalność stowarzyszenia w roku 2013. Członkowie przyjęli sprawozdania z projektu pod nazwą Biesiada Śląska, który wśród mieszkańców Rudy Śląskiej stał się już rozpoznawalnym znakiem firmowym działalności stowarzyszenia , a także z projektu współfinansowanego z e środków Unii Europejskiej pod nazwą „ Aktywni Obywatele-Lepsze Miasto" którego produktem jest nowy portal mieszkańców miasta WWW.PRO-RUDASLASKA.PL .

Dyskutowano również o sprawach dotyczących wyborów do Parlamentu Europejskiego a także poruszono temat wyborów samorządowych. Z dyskusji jednoznacznie można było wyciągnąć wniosek o poparciu zarządu i członków stowarzyszenia dla inicjatyw wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.
Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działalność stowarzyszenia PRO jako członków czy też sympatyków zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.