Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

N16062019

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Aktualności

Powyborcze spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia PRO i PiS

Drugiego czerwca odbyło się powyborcze spotkanie Członków Koła Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Rudzie Śląskiej i Stowarzyszenia Prawo Rodzina Obywatel, zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty, na którym Poseł Grzegorz Tobiszowski podsumował przebieg kampanii wyborczej i wyniki wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej i regionie, przedstawiając szczegółowe dane i ciekawe porównania, które w formie prezentacji przygotował radny Sejmiku Województwa Tomasz Bednarek.

Czytaj więcej...

Konwencja antyprzemocowa przyjęta

Ratyfikacja przez sejm Konwencji o mylącym tytule: Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, oznacza realizację przez koalicję PO - PSL programu skrajnie lewicowych wizji prezentowanych od lat przez środowiska LGBT(Lesbijki, Gaje, Biseksualiści, Transseksualiści) i partię Janusza Palikota.

Czytaj więcej...

BIESIADA ŚLĄSKA 2014 - NOWY BYTOM

Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel wraz z Posłem Grzegorzem Tobiszowskim kontynuje cykl Biesiad Śląskich w naszym mieście. Tym razem przyszedł czas na Nowy Bytom. Pod nieobecność Posła Grzegorza Tobiszowskiego, który z powodu posiedzenia Komisji do spraw energetyki i górnictwa nie był obeny, gospodarzami imprezy byli Vice-prezes Stowarzyszenia a zarazem Dyrektor Biura Poselskiego i Radny Rady Miasta- Kazimierz Myszur a także Skarbnik Stowarzyszenia i Radny Rady Miasta- Marek Wesoły. Biesiadę prowdził tym razem Ślązak Roku- Jerzy Kiolbasa wraz z zespołami "ARKADIA BAND" i " DUO-RETRO"

Inicjatywa obywatelska w sprawie sześciolatków odrzucona

W czwartek, 05. 03, już po raz trzeci koalicja PO-PSL w pierwszym czytaniu odrzuciła obywatelski wniosek w sprawie sześciolatków, przedkładany Sejmowi każdorazowo przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zorganizowany przez stowarzyszenie „Rodzice mają wybór" Karoliny i Tomasza Elbanowskich.

Czytaj więcej...

BIESIADA ŚLĄSKA 2014

Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel wraz z posłem Grzegorzem Tobiszowskim już po raz 10 organizuje cykl biesiad pod znaną już mieszkańcom Rudy Śląskiej nazwą BIESIADA ŚLĄSKA. Zapytaliśmy radnego Marka Wesoły skarbnika stowarzyszenia jaka idea towarzyszy organizacji tych imprez:

" 10 lat temu Grzegorz Tobiszowski był jednym z głównych pomysłodawców cyklu imprez, które miały na celu podtrzymanie tradycji wspólnej zabawy i biesiadowania w sobotnie popołudnie a przede wszystkim integrowania lokalnej społeczności, biesiada przy tradycyjny kuflu piwa i śląskiej muzyce to jedna z wielu pięknych tradycji naszego regionu - Śląska. Byliśmy jako stowarzysenie prekursorami tego typu imprez w Rudzie Śląskiej. Dziś jest tego dużo więcej i bardzo nas to cieszy bo udało się coś fajnego wypromować "

Park Augustyna Kozioła to pierwsza z tegorocznego cyklu imprez, kolejne planowane biesiady podajemy poniżej:

26.07.2014 - Halemba -Stadion Grunwald 

09.08.2014 - Nowy Bytom - Ogród MCK

23.08.2014 - Orzegów - Park Młodzieży

27.09.2014 - Halemba - Hala MOSiR - Biesiada Biesiad