Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

So26092020

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Kultura WALCZYLI I WYGRALI

WALCZYLI I WYGRALI

bbiblioteka

Reorganizacja. Taki "wyrok" dla rudzkiej filii Biblioteki Pedagogicznej zapadł rok temu. Ale pracownicy i czytelnicy postanowili połączyć swoje siły i jak jeden mąż powiedzieli stanowcze nie likwidacji placówki. Do walczących dołączyły się władze miasta i wtedy nastąpił przełom. Dziś, po długiej przerwie, biblioteka znów działa.

Choć powodów, dla których warto było utrzymać bibliotekę, nie brakowało, koszy utrzymania plaćówki pobijały wszystkie argumenty. Tzw. reorganizacja miała doprowadzić do likwidacji rudzkiej filii. To rodziło obawy związane z utratą pracy i całego dorobku w postaci bogatego księgozbioru głównie z pedagogiki, socjologii, psychologii.

Ruda Śląska postanowiła negocjować z Urzędem Marszałkowskim. Rozmowy zakończyły sie sukcesem. Miasto zaproponowało nową siedzibę dla placówki, co znacznie obniża koszty. Dzięki temu biblioteka została utrzymana, a pracownicy zachowali pracę. Zmieniła się jedynie siedziba. Teraz mieści się w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Rudzie Śląskiej.