Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

So26092020

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Kultura HANYSY ROZDANE

HANYSY ROZDANE

HANYSY

To szczególna gala, która łączy wyjątkowych ludzi z całej Polski. Ludzi, którzy kochają Śląsk i są mu bliscy w swoich działaniach. Gala wręczenia "Hanysów" w tym roku odbyła się po raz osiemnasty.

Kabaret Rak od osiemnastu lat odznaczył około 170 osób z całej Polski, wręczając symboliczną statuetkę "Hanysa" - odlaną z brązu postać hutnika. Każdego roku odbierają ją osoby szczególne. W tym roku przypadła ona w udziale metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca, aktora Franciszka Pieczki, braci Łukasza i Pawła Golec, kardiochirurga Pawła Buszmana, poetki i pisarki Marty Fox, Teresy Szaflik z Radia Piekary, Józefa Musioła, Sebastian Riedela i zespołu Cree, Kopalni Zabytkowej Guido.

To wyjątkowa gala, która jest prawdziwym artystycznym przeżyciem dla widzów. Kabaret Rak bawi publiczość piosenkami i dialogami. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury prezentują się też nagrodzeni.