Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

So18012020

Ostatnie zmianyPt, 19 Lut 2016 4pm

Back Jesteś tutaj: Start Kultura POCZĄTEK JESIENI... KULTURALNEJ

POCZĄTEK JESIENI... KULTURALNEJ

koncert

Niesamowitym, wyjątkowym koncertem "Impresje Muzyczne" została zainaugurowana Rudzka Jesień Kulturalna. Teraz rudzian czekają tygodnie kulturalnych atrakcji.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Dali popis artystyczny na wysokim poziomie, bo uczniowie tej placówki angażują się we wszystko, co robią. Zaprezentowali się zarówno ci młodsi, jak i starsi, różne formacje muzyczne. W ciągu wszystkich lat Rudzkiej Jesieni Kulturalnej, pierwszy raz młodzi muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia zapoczątkowali Rudzką Jesień Kulturalną.

Tym samym rozpoczął się cykl różnorodnych imprez - spektakli, koncertów, spotkań, wystaw - w które zaangażowały się różne placówki kulturalne w mieście. Atrakcyjną alternatywę na jesienne smutki przygotowały m.in. Miejskie Centrum Kultury, Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Miejskie, Miejska Biblioteka Publiczna. Oferta jest skierowana zarówno dla najmłodszych rudzian, młodzieży, jak i seniorów.